Zamknij

Migdałecznik Arjuna - kora wzmacniająca serce i układ krwionośny

07:47, 22.07.2020 | materiały partnera

Obecnie coraz więcej osób zmaga się z wysokim cholesterolem, który wywołuje miażdżycę tętnic, a także niewydolnością układu krążenia. Z pomocą przychodzi naturalna kora Arjuna, która posiada nieocenione właściwości zdrowotne. Jaki  wpływ wywiera na serce i jak należy ją przyjmować?

Arjuna - właściwości zdrowotne

Arjuna to surowiec zielarski, który nazywany jest często ,,strażnikiem serca". Działa wzmacniająco na mięsień sercowy, reguluje ciśnienie tętnicze oraz obniża stężenie złego cholesterolu do prawidłowego poziomu. Inna nazwa to migdałecznik, czyli kora z drzewa indyjskiego, w której znajdują się cenne dla układu krążenia składniki.

Flawonoidy

Flawonoidy to antyoksydanty (przeciwutleniacze), które skutecznie zwalczają wolne rodniki. Cząsteczki te są produktem ubocznym przemian metabolicznych i wykazują destruktywne działanie na organizm. Wywołują choroby układu krążenia, nowotwory oraz przyspieszają starzenie się organizmu. Natomiast wysokie stężenie flawonoidów, które zawiera migdałecznik arjuna, zapobiega zaburzeniom funkcjonowania i zmianom w naczyniach krwionośnych. Flawonoidy zapobiegają również tworzeniu się blaszek miażdżycowych na ścianach tętnic. Wskutek czego nie dochodzi do stwardnienia i zwężenia światła naczyń i do choroby niedokrwiennej serca. Ponadto blaszka miażdżycowa po oderwaniu tworzy zator. Taka sytuacja najczęściej prowadzi do zawału serca lub udaru mózgu. Ponadto składnik ten chroni komórki przed uszkodzeniem oraz usprawnia krążenie. Flawonoidy zapobiegają też zlepianiu się płytek krwi, co prowadzi do zakrzepu. 

Wapń

To pierwiastek niezbędny do prawidłowego skurczu mięśnia sercowego, a także jego rytmicznej pracy. Dzięki temu krew dopływa do wszystkich komórek, dotlenia je i odżywia. Natomiast niedobór wapnia wywołuje groźną dla życia arytmię oraz niewydolność serca. Migdałecznik arjuna zawiera wysokie stężenie tego pierwiastka, dzięki czemu reguluje ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko udaru mózgu. 

Cynk

Pierwiastek ten reguluje poziom złego cholesterolu (LDL), który wywołuje miażdżycę tętnic. Ponadto wpływa na prawidłową pracę serca i zapobiega zaburzeniom. Wzmacnia ochronę organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wzmacnia naczynka krwionośne oraz usprawnia krążenie na poziomie komórkowym. Dzięki temu zmniejsza ryzyko choroby niedokrwiennej serca. 

Potas

W połączeniu z magnezem i wapniem zapewnia prawidłowe skurcze i rozkurcze serca oraz zapobiega zaburzeniom pracy układu krwionośnego. Reguluje ciśnienie tętnicze i chroni przed udarem mózgu. Regularnie przyjmowany suplement z arjuna, zapobiega również zawałowi serca, ponieważ zwiększa dotlenienie jego komórek. Brak tego pierwiastka powoduje drżenie mięśni oraz arytmię.

Fitosterole i Koenzyn Q10

Fitosterole to kolejny drogocenny składnik, który zawiera migdałecznik. Zapobiega wchłanianiu cholesterolu, dzięki czemu jego stężenie we krwi pozostaje na bezpiecznym poziomie. Składnik ten stosowany prewencyjnie, zapobiega zawałowi serca i udarowi mózgu. Sterole roślinne przyjmowane systematycznie regulują również poziom LDL, dlatego są polecane osobom zmagającym się z miażdżycą tętnic. Koenzyn Q10  dodatkowo wspomaga pracę układu krążenia oraz wykazuje właściwości antyoksydacyjne.

Saponiny i kwas galusowy

Saponiny to cenny składnik znajdujący się w Terminalia arjuna, który wykazuje właściwości moczopędne, dzięki czemu obniża ciśnienie krwi. Wspomaga likwidację stanów zapalnych oraz zapobiega ich powstawaniu. Natomiast dodatkową zaletą jest kwas galusowy, który działa antynowotworowo i proantocyanidynę wzmacniającą serce. Arjuna terminalia jest polecana osobom cierpiącym na dusznicę bolesną, ponieważ zwiększa wydolność serca i zmniejsza ryzyko zawału. Regularnie przyjmowana, chroni organizm przez destrukcyjnym działaniem stresu. 

Arjuna - zastosowanie

Terminalia arjuna znajduje zastosowanie u osób, które zmagają się z niewydolnością mięśnia sercowego i znajdują się w grupie objętej ryzykiem zawału. Suplement zawierający migdałecznik reguluje poziom złego cholesterolu (LDL), dlatego polecany jest osobom cierpiącym na miażdżycę tętnic. W związku z tym, że zapobiega zlepianiu płytek krwi, może być stosowany przez chorych na zakrzepicę żylną. Optymalne stężenie cennych dla serca pierwiastków reguluje pracę serca, dlatego migdałecznik arjuna może być zażywany przez chorych na arytmię. Regularnie przyjmowany suplement w formie kapsułek, proszku lub naparu stanowi profilaktykę dla chorób układu krążenia. Polecany jest osobom cierpiącym na  zapalenie worka osierdziowego i chorobę niedokrwienną serca,

Arjuna  - przeciwwskazania do stosowania

Pomimo że arjuna terminalia posiada szereg cennych dla serca właściwości, to nie każda osoba może z nich korzystać. Nie zaleca się przyjmowania pod żadną postacią kobietom ciężarnym i karmiącym piersią. Również nie powinny przyjmować suplementu osoby zażywające tyroksynę, ponieważ może osłabiać działanie tego leku. 

Arjuna - suplementacja

Rekomendowane są 100% naturalne formy suplementów, dostępne w dobrych sklepach z suplementami diety - https://www.sklepzycia.pl/migdalecznik-arjuna-terminalia. Migdałecznik w formie herbatki można pić do 2 razy dziennie, np. rano i wieczorem. 1 łyżeczkę posiekanego surowca należy zalać szklanką wrzątku i parzyć przez 10 minut. Natomiast silniejszy efekt można uzyskać dodając 1 łyżeczkę ziół do wody i gotować przez 5 minut. Terminalia arjuna w formie sproszkowanej może być przyjmowana w ilości 1 – 3g, w trakcie lub po posiłku. Suplement dostępny jest również z kilku typach kapsułek: 50 g należy przyjmować 2 – 6 kapsułek dziennie, w trakcie lub po posiłku. Natomiast preparat kapsułki standaryzowane należy zażywać w ilości 1 kapsułka 2 razy dziennie .Natomiast kapsułki Cardio Peak należy przyjmować 4 razy dziennie w trakcie posiłku.

Arjuna terminalia to kora, która posiada nieocenione właściwości zdrowotne. Warto ją przyjmować zarówno w celu redukcji dolegliwości układu krążenia, jak i profilaktycznym. Regularnie zażywana w formie suplementu lub herbatki chroni serce przed chorobami oraz podnosi jego wydolność. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zawału. Ponadto zalecana jest osobom bezskutecznie zmagającym się z wysokim poziomem złego cholesterolu, aby zapobiegać miażdżycy tętnic. Korę należy przyjmować systematycznie, bo to pozwala uzyskać pożądany efekt zdrowotny.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop